Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

VI. Slovácký kopec - Násedlovice u Kyjova

Násedlovice

VI. Slovácký kopec - Násedlovice u Kyjova

Proti původnímu kalendáři se opět vyskytla změna kopce a to místo plánovaného Vlčího vrchu se jel závod v Násedlovicích u Kyjova.

Jak už bylo zmíněno na začátku našeho článku, změna proběhla i v další části kalendáře závodů, kdy se v tento termín měl jen Tatenický Vlčí vrch. Jenže jak už to tak bývá, úřední šiml opět zařehtal a kvůli nedořešeným svodidlům v nejnebezpečnějším úseku tratě se musel tento závod zrušit a nahradil ho již nám starý známý kopec v Násedlovicích u Kyjova. Kopec to není bůhví jak krásný, ale nedalo se nic jiněho dělat a náš tým musel vzít zavděk i touto náhradní tratí.

Ani pro ostatní jezdce a týmy nebyl tento závod moc zajímavý a tak i počet přihlášených byl velmi malý. Malý počet jezdců se projevil i ve třídě HA1 - 2000 kde je náš tým zařazen. Obsazení bylo v sobotu jen tříčlenné a v neděli počet přihlášených v této kategorii vzrostl na pět.

Ze zkušeností z minulích závodů bylo patrné, že by náš jezdec neměl mít ve své třídě velkou konkurenci a tak týmovým úkolem bylo soustředit se na překonání dosavadního maxima na tomto kopci, což dělalo 1:16:69. Tuto metu se našemu jezdci podařilo pokořit již v první závodní jízdě, kdy čas posunul na 1:16:33. Druhá závodní jízda byla ještě více povedená a tak se časomíra zastavila na krásném čase 1:15:55. Tudíž loňský čas byl již v sobotu překonán o více než vteřinu. V sobotním závodě si tak Pavel Vrátil připsal vítězství, kdy druhý na Pavla ztrácel v součtu 10 vteřin, což je propastný rozdíl.

Nedělní závod už se nesl ve velmi uvolněném duchu, čas byl posunut o vteřinu a tak se zkoušelo mírně zalaborovat s podvozkem a trochu větší debatu o trati a jejich úskalých, kde by se dalo ještě zrychlit. Jak debata o trati, tak změna nastavení podvozku dopomohly k dalšímu posunutí času o cenné desetinky a to na čas 1:15:46, skvělý základ do druhé ostré jízdy a Pavel, který získával celý víkend jistotu na trati zajel úžasný čas 1:15:16. Tedy ukrojeny téměř dvě vteřiny z loňského maxima bylo završení skvělého závodního víkendu. I v nedělním závodě si náš tým odvezl první místo s náskokem opet deseti vteřin v součtu. 

Nutno podotknout, že po oba závodní dny si Pavel Vrátil odnesl i dvě první místa za nejrychlejšího historika celkově.

Tento výsledek dodal velké odhodlání do závodů v Prachaticích, kde bude mít HRC Jihlava svou premiéru.

 Držte nám palce.

Fotogalerie

 

VideoOnboard

 


Násedlovice z pohledu kamery HM automotives

 

 

Odkazy