Aktuality
Nezvítězili jsme, ale i tak nás to těší

V soutěži "Cena hejtmana kraje Vysočina za společenskou odpovědnost", se naše společnost umístila na pátém místě.

11.4.2017
Napsali o nás

www.motofocus.czPortál motofocus.cz uveřejnil článek "coraHB autodíly výhradním distributorem firmy Comline pro ČR"

 

 

 

 

 

 

 

 

28.2.2017
Všechny novinky

VI. Slovácký kopec - Násedlovice u Kyjova

Násedlovice

VI. Slovácký kopec - Násedlovice u Kyjova

Proti původnímu kalendáři se opět vyskytla změna kopce a to místo plánovaného Vlčího vrchu se jel závod v Násedlovicích u Kyjova.

Jak už bylo zmíněno na začátku našeho článku, změna proběhla i v další části kalendáře závodů, kdy se v tento termín měl jen Tatenický Vlčí vrch. Jenže jak už to tak bývá, úřední šiml opět zařehtal a kvůli nedořešeným svodidlům v nejnebezpečnějším úseku tratě se musel tento závod zrušit a nahradil ho již nám starý známý kopec v Násedlovicích u Kyjova. Kopec to není bůhví jak krásný, ale nedalo se nic jiněho dělat a náš tým musel vzít zavděk i touto náhradní tratí.

Ani pro ostatní jezdce a týmy nebyl tento závod moc zajímavý a tak i počet přihlášených byl velmi malý. Malý počet jezdců se projevil i ve třídě HA1 - 2000 kde je náš tým zařazen. Obsazení bylo v sobotu jen tříčlenné a v neděli počet přihlášených v této kategorii vzrostl na pět.

Ze zkušeností z minulích závodů bylo patrné, že by náš jezdec neměl mít ve své třídě velkou konkurenci a tak týmovým úkolem bylo soustředit se na překonání dosavadního maxima na tomto kopci, což dělalo 1:16:69. Tuto metu se našemu jezdci podařilo pokořit již v první závodní jízdě, kdy čas posunul na 1:16:33. Druhá závodní jízda byla ještě více povedená a tak se časomíra zastavila na krásném čase 1:15:55. Tudíž loňský čas byl již v sobotu překonán o více než vteřinu. V sobotním závodě si tak Pavel Vrátil připsal vítězství, kdy druhý na Pavla ztrácel v součtu 10 vteřin, což je propastný rozdíl.

Nedělní závod už se nesl ve velmi uvolněném duchu, čas byl posunut o vteřinu a tak se zkoušelo mírně zalaborovat s podvozkem a trochu větší debatu o trati a jejich úskalých, kde by se dalo ještě zrychlit. Jak debata o trati, tak změna nastavení podvozku dopomohly k dalšímu posunutí času o cenné desetinky a to na čas 1:15:46, skvělý základ do druhé ostré jízdy a Pavel, který získával celý víkend jistotu na trati zajel úžasný čas 1:15:16. Tedy ukrojeny téměř dvě vteřiny z loňského maxima bylo završení skvělého závodního víkendu. I v nedělním závodě si náš tým odvezl první místo s náskokem opet deseti vteřin v součtu. 

Nutno podotknout, že po oba závodní dny si Pavel Vrátil odnesl i dvě první místa za nejrychlejšího historika celkově.

Tento výsledek dodal velké odhodlání do závodů v Prachaticích, kde bude mít HRC Jihlava svou premiéru.

 Držte nám palce.

Fotogalerie

 

VideoOnboard

 


Násedlovice z pohledu kamery HM automotives

 

 

Odkazy

 

newsletter

Přejete si pravidelně dostávat newsletter?

Navštivte nás