Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Násedlovice u Kyjova 18. - 19. 5. 2015

V. Memoriál Stanislava Firtla

První závod letošní sezóny Maverick rescue Euro Cup 2015 se jel, jako již tradičně v Násedlovicích u Kyjova. Pavel Vrátil proměnil zimní přípravu v cenné poháry!!!

Historic racing club Jihlava v čele s Pavlem Vrátilem vyrazil na první ostrý start do Násedlovic u Kyjova, kde se konal první závod Maverick rescue Euro Cupu 2015 s názvem "V. Memoriál Stanislava Firtla".

Prvním překvapením pro tým Historic racing club Jihlava bylo množství odhlášených vozů, které bylo oddůvodněno špatnou předpovědí počasí. Nicméně ve skupině HA1 - 2000 zůstal přihlášený Petr Brousek na Mini Mini a Francois Chazelle na Peugeot 205 GTi. Soupeřů tedy jako šafránu, ale nedalo se nic dělat. I to se bohužel stává.

Sobota: Sobotní oba tréninky se v podání Pavla Vrátila soustředili spíše na čtení tratě a testování přilnavosti povrchu.

První závodní jízda naplno ukázala, že vynaložené úsilí a vylepšování vozu se vyplatilo, protože čas se zastavil na 1:17:42 což byl o 4,4 sekundy lepší čas než vloni ve stejném závodě! Tímto časem se Pavel Vrátil průběžně usadil na první pozici ve své třídě a na druhé místo celkově ve třídě historik.

Druhá závodní jízda byla snahou zaútočit na Libora Jelínka jedoucího na BMW 3.5 CSL a vybojovat prvenství ve třídě Historik. Ztráta byla necelou vteřinu a každá chyba mohla rozhodnout. Těsně před startem se na okně Opelu Kadett objevily kapky deště a tím i stoupala nervozita našeho jezdce, ale bylo to jen pár kapek a na přilnavosti povrchu vozovky se nic nezměnilo. Druhou jízdu Pavel Vrátil zajel za 1:16:69 - zrychlení téměř o sekundu. Čekalo se tedy jak se povede Liboru Jelínkovi. Bohužel pro Libora Jelínka, který se podle svých slov "uřadil ve vracáku" zajel téměř o dvě sekundy pomalejší čas a tak Pavel Vrátil vybojoval vítězství jak ve své třídě HA1 - 2000, tak i ve třídě Historik! Porazil tedy oba soupeře ve své kategorii. Petr Brousek na Mini Mini měl technické problémy a závod nedokončil a Francois Chazelle s celkovým časem 2:43:13 zaostal o 9 sekund.

Neděle: Zklamáním bylo hned ráno zjištění, že se Petru Brouskovy nepodařilo opravit jeho Mini Mini a po chvilce přišla zpráva z depa Francoise Chazella, že má poruchu čidla, které mu údajně nedovolí vyšší otáčky než 6000ot/min. Ze závodů odstoupil. Bohužel Pavel zůstal ve skupině sám a tak se mohl soustředit pouze na soupeření ve třídě historik a to  HA1 - 1300 a HA1 + 2000.

Pro první i druhý trénink byl zkontrolován tlak v pneumatikách, protože se očekávalo slunečné počasí a tím pádem i teplejší trať. První závodní jízda silně připomínala druhou sobotní a výsledný čas byl 1:16:83. Jenže Libor Jelínek na BMW zajel čas 1:16:36. Proto druhá závodní jízda byla trochu o nervozitě.

Po skvělém startu a projetí prvních dvou úseků v dobrém tempu ve snaze projet "vracák" co nejrychleji probrzdil Pavel nájezd do zatáčky a závod dokončil s časem 1:16:73. Těžko říct jaký by byl čas, kdyby nedošlo k probrždění a probroušení levé přední pneu až na plátno. Čekalo se na čas jezdce Jelínka, který ovšem druhou jízdu zajel bravurně a nechal zapomenout na sobotní minelu. Jeho čas byl krásných 1:13:65 a panu Jelínkovi zajistil první místo. Pavel Vrátil na Opelu Kadett GSi vyhrál svou skupinu (bohužel zůstal ve skupině sám) a obsadil druhé místo ve třídě historik za již zmiňovaným vítězným Jelínkem.

Víkend byl pro tým HRC Jihlava úspěšný a z Násedlovic tak odváží celkem čtyři poháry  - tři za první místa a jeden za druhé.

Další závod bude "domácí" a to v Náměšti nad Oslavou, kam jsou všichni fanoušci motorsportu a HRC zvlášť srdečně zváni. Přijďte tedy podpořit Historic racing club Jihlava!