Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Brzdové segmenty

Spolehněte se na vysoce kvalitní brzdové kotouče a destičky od Comline

Brzdové segmenty

Sortiment brzdových kotoučů a destiček v současné době pokrývá 95% typů evropských, japonských a korejských značek.

Brzdové komponenty vyráběné ve společnosti Comline se vyznačují absolutní přesností a kvalitou zpracování. Například brzdové destičky jsou vyráběny s protihlukovou vrstvou RMR. V nezávislých testech EU (ECE R90) plní Comline jako jeden z mála toleranci +/- 15% oproti OE.

 

 

Brzdové destičky Comline

Kvalita až do jádra materiálu

Brzdové destičky Comline jsou navrhovány a vyráběny s jediným klíčovým požadavkem - kvalitou! Veškeré brzdové destičky Comline jsou vyráběny v našem vlastním výrobním zařízení, které zaručuje úplnou kontrolu nad výrobním procesem. Díky tomu je zajištěno, že každá brzdová destička Comline je kvalitní až do jádra materiálu.

 

Uvnitř brzdové destičky

  1. Zkosení pro snížení tlaku na náběžné a úběžné hraně a snížení vibrací způsobujících hluk. Zmenšení plochy dotyku při prvotním kontaktu může rovněž oddělit vibrace kotouče a destičky způsobené stacionárním vlněním.
  2. Funkční část destičky je vyrobena z nejnovější směsi NAM112A, která zajišťuje vynikající třecí vlastnosti.
  3. Podkladová vrstva zajišťuje dokonalejší spojení a teplotní i hlukovou kontrolu
  4. Opěrná deska s otvory pro mechanické upevnění 
  5. Adhezivní. vrstva, zvyšující spojení opěrné desky a třecího materiálu
  6. Frézovaná drážka snižuje tlak, eliminuje praskání materiálu a pomáhá odstraňovat nečistoty z povrchu destiček.
  7. Připínací protihluková vrstva RMR (guma-kov-guma)

 

Protihluková vrstva RMR (guma-kov-guma)

Comline prosazuje inovativní RMR vrstvu u široké škály vozidel. Vrstva je mechanicky připevněna k základové desce a tím umožňuje snížení hladiny hluku a pískání.

 

 

Certifikace ECE R90

Pro dosažení úrovně certifkace ECE R90 je každý díl podroben nezávislé kontrole. Brzdové destičky musí v sérii testů EU dosáhnout výkonu +/- 15% ve srovnání s originálními díly.

 

 

Brzdové kotouče Comline

Vyrobené pro přesnost

Brzdové kotouče Comline jsou vyrobené tak, aby poskytovaly absolutní přesnost a brzdný výkon. Každý kotouč je v průběhu výroby podroben přísnému testování, které zaručuje, že brzdy Comline dosahují té nejvyšší kvality.

 

Výběr materiálu a testování

Výroba kvalitního brzdového kotouče začíná výběrem nejlepších surovin. Každá várka materiálu je testována na tvrdost, pevnost v tahu, chemické složení a strukturu. Cílem je zajistit, aby zvolený materiál splňoval normy Comline.

 

 

 

Přesné obrábění

Surový materiál je následně tvářen pomocí nejmodernějších CNC strojů v dokonalý brzdový kotouč. Tyto počítačem řízené frézky zajišťují absolutní přesnost a stejnorodost každého kotouče Comline.

 

 

 

Kontrola kvality

A konečně, každý jednotlivý kotouč je testován podle přísných norem ohledně opotřebení, změnu tloušťky a dynamickou rovnováhu. Tato závěrečná kontrola zaručuje, že každý brzdový kotouč Comline umožňuje snadnou instalaci a skutečně vynikající výkon.

 

 

 

Vývoj sortimentu - brzdové destičky a kotouče

Comline nabízí jeden z nejúplnějších sortimentů brzdových kotoučů a destiček na světě, který zahrnuje osobní automobily, lehká užitková vozidla, autobusy, nákladní automobily a přívěsy. Náš vývojový tým neúnavně pracuje, aby na trh dodával vysoce komplexní škálu dílů. Tento pokračující vývojový program zajišťuje, že sortiment Comline se vyvíjí spolu s potřebami trhu. Comline zastaví vše, Smartem počínaje a čtyřiačtyřicetitunovým kamionem konče!

 

 

 

Fotogalerie

 

Soubory ke stažení

Comline - brzdové segmenty Comline - brzdové segmenty Comline - brzdové kotouče s povrchovou úpravou Comline - brzdové kotouče s povrchovou úpravou