Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Devcom TS Pro

Devcom TS Pro
300,- (cena zápujčky za 1 den)

TS Pro disponuje rozsáhlým softwarem pro diagnostiku řídících jednotek automobilů mnoha značek. Prvořadý důraz je kladen na řídící jednotky zážehových a vznětových motorů, dále pak na jednotky ABS a Airbagů.

Jednoduchá obsluha systémem menu, nabídka a výběr příslušné funkce, umožňuje rychlé navázání spojení s řídící jednotkou a provedení příslušného testu. Nabídka možností testování je prakticky shodná se značkovou diagnostikou. Nabízí se, kromě možnosti číst a vymazat paměť závad, sledování hodnot v reálném čase, provádění testu akčních členů a také možnost mazání servisních intervalů, přeprogramování řídící jednotky, aktivace/deaktivace airbagu, nastavení některých veličin(např. předstihu zážehu, volnoběžné otáčky), kódování klíčku imobilizéru, nastavení časování vstřikovacího čerpadla atd.

Obsáhlá databáze pokrývá následující uvedené značky vozů: Alfa-Romeo, Audi, Autobianchi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Citroën, Daewoo, Daihatsu, Daimler, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Innocenti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Proton, Renault, Rover, Saab, Seat, Škoda, Smart, Subaru, Toyota a Volvo. Databáze je neustále aktualizována.


POPIS ZÁKLADNÍCH FUNKCÍ SÉRIOVÉ DIAGNOSTIKY

Popis základních diagnostických funkcí, podporovaných testerem TSPro. Jejich rozsah a využití závisí na modulu a typu řídící jednotky.

Identifikace

Pomocí této funkce lze zobrazit identifikační udaje řídící jednotky, např. číselné označení dílu, verzi programu, VIN atp. Tyto informace mohou být důležité v případě nutnosti výměny řídící jednotky nebo jiného poškozeného dílu. 

Čtení paměti chyb 

Tato funkce umožní zobrazit všechny závady uložené v paměti řídící jednotky. Pokud není paměť závad prázdná, jsou závady postupně uvedeny spolu s číslem závady (odpovídá servisní dokumentaci), typem závady a popisem. Většina systémů dělí závady do několika skupin, · chyby trvalé nebo přítomné (takové, které jsou v okamžiku čtení na vozidle přítomny) · chyby sporadické nebo nepřítomné (chyby, které již byly odstraněny) · chyby možné (ŘJ detekuje náznaky chyby, ale dosud není schopna tuto potvrdit)

Mazání paměti chyb

Vymazání závad z paměti je velmi důležitým krokem, který musí být proveden po odstranění příčin závad uložených v paměti řídící jednotky. Bez tohoto kroku by zůstala soustava v nouzovém režimu a kontrolka by nadále svítila. Navíc je to krok potřebný k ověření, zda byla oprava dokonale provedena, protože v tom případě se po opětovném vyčtení paměti závad žádný kód neobjeví a kontrolka závad po nastartování motoru nesvítí.

Čtení parametrů

Tato funkce nám umožňuje sledovat, jaké informace dostává řídící jednotka od jednotlivých snímačů systému, případně jakým způsobem získané informace interpretuje, v jakém stavu se nachází či jaké pokyny dává akčním členům. Množství a druh dostupných parametrů je samozřejmě závislý na konkrétním vozidle (motoru, provedení, výbavě, atd.). U většiny systému je zobrazován název parametru a dále hodnota a případně jednotka. Veličiny jsou zobrazeny buď reálnou hodnotou ze snímače nebo s přepočtem na měřenou veličinu (např. teplota chladicí kapaliny bývá většinou uvedena přímo v °C i jako měřené napětí na teplotním čidle).

Test akčních členů

Pomocí této funkce lze vyvolat test akčních členů a tím ověřit správnou funkci některých důležitých prvků systému, jako škrtících klapek, relátek, ventilů, pump, zapalovacích cívek apod., přímo na vozidle. Výhodou je i skutečnost, že zkoušíme prvek včetně kabeláže a konektorových spojů. Rozsah prvků, které lze takto zkoušet, je určen schopnostmi řídící jednotky použitého systému a samozřejmě také výbavou vozidla. Vlastní test probíhá v principu tak, že řídící jednotka dává testovanému akčnímu členu pokyny k činnosti a zároveň je sledována správná činnost buď přímo řídící jednotkou nebo obsluhou. Tuto funkci lze provádět, ve většině případů, pokud není motor nastartovaný.

Nastavení/Konfigurace

Pomocí této funkce je možno číst a případně i měnit některé hodnoty uložené v řídící jednotce, a tak ji správně přizpůsobit vyměněným dílům (např. jednotka škrticí klapky) či jiným specifickým požadavkům (nastavení základních volnoběžných otáček).

Při nastavování nových hodnot je třeba si uvědomit dosah požadované změny a používat tyto funkce jen v odůvodněných případech a při dobré znalosti příslušných servisních postupů. Nastavení nesprávných hodnot může vést ke špatné funkci motoru či některého jiného systému.

Přehled kabelů pro TS Pro

 

Vyobrazení

kód

Popis

 

TS02/056

kabel OBD MUX, nový inteligentní kabel
nahrazuje 022 a 017

 

TS02/062

kabel OBD-OBD 2m, prodlužovací kabel

 

TS02/031

kabel EOBD,CAN - TS Pro

 

TS02/017

kabel EOBD,OBDII, kabel se používá také pro FORD EEC-V
nahrazeno kabelem TS02/056 OBD MUX

 

TS02/022

kabel OBD KL, kabel je určen pro FIAT, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, VW-group a další
nahrazeno kabelem TS02/056 OBD MUX

 

TS02/024

Audi + Škoda

 

TS02/026

kabel BMW (kulatá)(redukce z OBD)

 

TS02/008

kabel FIAT

 

TS02/051

kabel FORD III + DCLnahrazuje TS02/006 a TS02/019

 

TS02/006

kabel FORD III 89 < 94
nahrazeno kabelem TS02/051 FORD III + DCL

 

TS02/019

kabel FORD DCL 93 < 95
nahrazeno kabelem TS02/051 FORD III + DCL

 

TS02/021

kabel FORD DCL OBD 95< (redukce z OBDII)
nahrazeno kabelem TS02/056

 

TS02/029

kabel GM, kabel je určen pro GeneralMotors, Daewoo, LADA, Polones

 

TS02/027

kabel KIA (redukce z OBD)

 

TS02/028

kabel Mazda (redukce z OBD)

 

TS02/004

kabel OPEL Multec 2

 

TS02/014

kabel OPEL Motronic, Multec 1, ABS

 

TS02/015

kabel PEUGEOT KL

 

TS02/018

kabel PEUGEOT 30 (redukce z OBD)

 

TS02/061

kabel Renault B (redukce z OBD, TS02/056)
nahrazuje TS02/009

 

TS02/009

kabel RENAULT B
nahrazeno kabelem TS02/061 Reanult B (redukce z OBD)

 

TS02/030

kabel TOYOTA (redukce z OBD), kabel i pro Lexus

 

TS02/023

kabel VW OBD
nahrazeno kabelem TS02/031

 

TS02/020

kabel VW LT/MB SPRINTER (redukce z OBD)

 

TS02/034

zdroj TSPro

 

Soubory ke stažení Návod k obsluze Návod k obsluze