Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Šternberk 21-22.červen

Šternberk 21-22.červen

Další pohárové žně - další skvělá umístění ! Tentokrát ze Šternberka! Sobota: 1. místo ve skupině a 3. místo absolutně ve třídě historik. Neděle: 2. místo ve skupině a 3. místo absolutně ve třídě historik. Gratulujeme !

Téměř na den přesně se po měsíční pauze odstartoval dálší závod série Meverick Rescue Euro Cup tentokráte v Šternberku na části legendární trati ECCE HOMO Šternberk.
Již podle startovní listiny bylo zřejmé, že v naší skupině bude i někdější přemožitel Pavla Vrátila z letošních závodů do vrchu z Náměště nad Oslavou - Lukáš Tomeček.

Sobota:
První tréninková jízda, byla jako již tradičně seznamovací a připomínala spíše výletní prohlídku trati. Už na začátku tréninkových jízd přestalo přát štěstí domácímu Tomečkovi, jehož vůz měl problémy se zapalovacími svíčkami.
Druhá tréninková jízda se nesla ve svižnějším duchu a postavila dojezdové časy do lepších hodnot. Tomeček byl v tréninku rychlejší asi o 6 sekund.

První závodní jízda se odehrála v opatrnějším duchu dojeli jsme v čase 1:35:79, který na této trati nepatří mezi nejrychlejší časy. Naší posádce však přálo štestí. Prvotními problémy zužovaný Tomeček pověstný pohár hořkosti vypil až do dna. Krátce po startu na jeho vozu praskla poloosa a musel tak ze sobotního závodu pro poruchu odstoupit.

Nezbylo, než se soustředit jen na celkový stav ve třídě historik, protože ostatní soupeři zůstávaly za naším Pavlem Vrátilem popzadu cca o 8 sekund. Klíčovým soupeřem o celkové umístění ve třídě historik byl pak Ondřej Chytil na Metalexové formuli MTX. Časy po první jízdě byly víceméně podobné, defacto už záleželo jen na jízdách ostatních závodníků.

Druhá závodní jízda už byla o poznání lepší, s časem 1:34:56 si Pavel Vrátil bezpečně zajistil 1. místo ve skupině HA1 - 2000 a zároveň také tím, že čas Ondry Chytila byl horší. Pavel Vrátil tak suveréně obhájil absolutní 3. místo ve třídě historik!

Neděle:
Nedělní ráno slibovalo krásné počasí, ale opak byl pravdou, na místo hezkého počasí bylo chladno, místy mírný déšť což zrovna nejsou ideální podmínky a pro závodění se moc nehodí.
Sobotní smolař Tomeček stačil opravit prasklou poloosu a do nedělního závodu nastoupil s veškerou vervou. Od tréninkových jízd bylo jasné, že je zpět a v dobré kondici. Obě dvě tréninkové jízdy Pavla Vrátila proběhly bez potíží.
První závodní jízda ukázala, že s časem 1:35:47 není možné soupeřit s výborně jedoucím, domácím Tomečkem, proto se pozornost přesunula na obhajobu 3. celkového místa ve třídě historik. Vrátil soupeřil s Ondrou Chytilem, který byl na první jízdě rychlejší o pár desetin sekundy.
Druhá závodní jízda byla pro nás velice důležitá, protože druhé místo ve skupině HA1 - 2000 už bylo prakticky na dosah, už bylo potřeba neudělat nějakou fatální chybu a stáhnout těch pár desetin sekund z první jízdy kterou jsme měli na Ondru Chytila. Nedočkavé sledování tabule s časem nebralo konce až do chvále kdy se na displeji objevil fantastický čas 1:33:15 !!! Nevídaný čas oproti sobotě i všem časům zajetých v neděli. Nezbylo než si ještě počkat na Čas Chytila.... ten zajel v čase 1:33:90. Byl navýšen náskok o 4 desetiny, čímž Pavel Vrátil obsadil bronzové III. místo !

Ve třídě HA1 - 2000 Vyhrál skvěle jedoucí Lukáš Tomeček a na druhém místě skončil náš Pavel Vrátil.

Další úspěšný závod byl za námi. Domů jsme si odvezli 4. poháry.
Už teď se těšíme na další závod seriálu a to po dlouhé téměř dvouměsíční pauze do Bratrušova, kde se pojede spolu s MMČR.

Za coruHB nezbývá než pogratulovat panu Vrátilovi za výborné výsledky. Náš dík patří také celému podpůrnému týmu, kterému nesporně patří obrovský díl zásluh na těchto skvělých umístěních.
Do dalších závodů přejeme spoustu úspěchů a více takových to pěkných cen !

Fotogalerie

 

VideoPrůběh závodu z kabiny vozu

 


MREC ll Šternberský vrch TOP5 Historici