Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

IXX. Slovácký kopec - Násedlovice u Kyjova 1. - 2. 7. 2017

Násedlovice u Kyjova

Jako vložený závod se jel Slovácký kopec v Násedlovivích místo velmi očekávaného závodu na Slovenské Ilavě. Ten byl zrušel z důvodu čistě úřednických, kdy pořadatel nedostal povolení k uzavření komunikace a tak bylo na snadě posunout Slovácký kopec o týden dříve...

Jak už bylo v nadpisu zmíněno, Ilava byla zrušena a tak o týden dříve se konal závod v Násedlovicích u Kyjova. Kopec, který už leta patří do kalendáře závodů MREC, ale i parkrát se už zde jel i závod MČR.

Bohžel, do závodu bylo připraveno všeho všudy 42 aut a ve třídě HA - 2000 byl náš jezdec Pavel Vrátil sám. Nezbývalo tedy než se soustředit na vylepšení vlastního maxima z loňského roku a taky porovnávat časy se třídama S1 - 2000 (sériové vozy do dvou litrů) a E1 - 2000 (speciály s motorem do dvou litrů). Nejlepší čas z loňského roku byl 1:15:16 a vzhledem k formě našeho závodníka se dalo předpokládat, že se tato meta překoná. Tréninkové sobotní jízdy proběhly v poklidném duchu a tak se mohlo přejít na ostré starty. A jak už bylo avizováno, forma šla nahoru, první jízda byla zajeta s časem 1:14:72, to je téměř o půl sekundy překonaný čas z loňska, ale jak je známo, druhý měřený čas byl teprve před naším jezdcem a bývá rychlejší, čekalo se zda se tato hranice dál posune..... a tak se i stalo! Čas 1:13:88!

Již přes jednu sekundu na kopec se podařilo srazit z osobního maxima. Nakonec se náš jezdec celkovým časem umístil na 16. místě absolutně!!! Mezi vozy S1 by se umístil jako druhý a mezi vozy s neomezenými úpravami by dokonce i zvítězil! Celý Historic racing club Jihlava byl v Násedlovicích a tak svůj sobotní závod odjel i Milan Zelený na své krásné Škodě 130 LR a vybojoval krásné druhé místo ve třídě HA1 - 1300 kdy za prvním Krupicou zaostal pouze o půl vteřiny.

A byla tu neděle. Krásné počasí přivítalo i nedělní závod, která se pak postupem času začlo kazit, ale naštěstí pršet nezačlo. Atmosféra v HRC Jihlava byla od rána velmi uvolněná, i vzhledem k tomu že dorazilo vcelku dost fanoušků z Jihlavy a okolí (6 lidí :-D). Zozprava před závodem byla zrušena a tak se jezdci mohli pomalu chystat na první dva tréninky. Laďení tlaku v pneumatikách bylo hotové a tak závodní vozy začly najíždět na trať. Na nedělní závod bylo pripraveno 38 závodníků včetně těch našich dvou Pavla Vrátila a Milana Zeleného. Tréninky z pohledu našeho týmu v podstatě jako vždy bez problémů a tak soustředění přešlo na výkon v závodních jízdách.

Milan Zelený se soustředil na svoje jízdy, neboť vítězství bylo velmi blízko. Pavel Vrátil vyjel s odhodláním posunout čas stále a stále směrem dolů a nečekaně se to povedlo hned v první nedělní jízdě, kdy se časomíra zastavila na hodnotě 1:14:02 a to už je zlepšení o celou vteřinu oproti lo%nsku. Zdá se to být jako zanedbatelný údaj, ale v závodech do vrchu se počítaji desetinky a míst, kde se dá ještě ukrojit nějaká ta desetinka moc nezbývá. Milan Zelený po první jízdě také uspěl a byl klasifikován na průběžném prvním místě před včerejším výtězem Krupicou.... A šlo se na věc, druhá jízda byla tu a burcování z řad fanoušků nabudila naše oba jezdce k maximálním výkonům. Milan Zelený zajel podobný čas jako v první jízdě a zajistil si tak triumf ve třídě HA1 - 1300!! Pavel Vrátil na historika neskutečným časem 1:13:30 završil fantastický víkend, ve kterém srazil svůj "osobák" o téměř 2 sekundy na kopec!! A umístil se na 14, místě absolutně.

Víkend byl neskutečně ůspěšný. Technika šlapala jak měla a tak se už vyhlížel závod v Prachaticích a jeho Libínské sedlo. Ale jak se nakocec dočtete v článku z Prachatic, tak si náš tým neodvezl z Násedlovic jen poháry....