Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Pezinok (SK) 4. - 5. 7. 2015

I. "Pezinská baba" Pezinok

Pezinok (SK) 4. - 5. 7. 2015

Podruhé v této sezoně se jezdci Maverick rescue Euro Cupu nechali vidět na Slovensku. Tentokrát náš tým spolu s ostatními čekala legendární, ač poměrně dost rozbitá trať u obce Pezinok zvaná "Pezinská Baba". Trať se svou délkou řadí mezi nejdelší v seriálu.


Předpověď počasí na tento závodní víkend mluvila jednoznačně, úmorná horka dosahující až 37°C dala zabrat všem už v pátek po příjezdu do depa. Depo se rozléhalo v malebném bývalém lomu, kam se muselo vtěsnat téměř 170 závodních vozů. Mimo MREC se na "Babě" jel i rakouský šampionát, Slovenské mistrovství závodů do vrchu, Slovenské mistrovství historiků, Slovenská jízda pravidelnosti, volný pohár a v neposlední řadě i mistrovství Bosny a Hercegoviny.

V sobotu brzo ráno už bylo poměrně horko. Kvůli velkému množství vozů bylo stanoveno, že se pojedou dvě tréninkové jízdy a v neděli dvě závodní ostré jízdy. Když byly v plánu jen dva tréninky, start první jízdy byl stanoven na 8:15. Vůz byl připravený už od pátečního večera, aby tým předešel zbytečným zmatkům a shonu. Už před odjezdem bylo rozhodnuto, že se pojede na "okruhovkách" namísto vrchařských pneumatik. Velké horko, vysoká teplota a pětikilometrový asfalt by vrchařské pneumatiky s nejměkčí směsí na zadní nápravě a střední směsí na hnací nápravě nejspíše zlikvidoval.

Na Babě se jelo po dlouhých pěti letech, proto nervozita v řadách pořadatelů byla patrná a projevovala se v celkové organizaci závodů. Na první tréninkovou jízdu čekalo seřazením před přípravnou čárou.

Historicky první start na "Pezinské babě" pro Pavla Vrátila byl zde. První jízdu Pavel zajel za 3:00:61. Nebyl to nijak závratný čas, ale v tréninkové jízdě si jezdec čte trať a hledá brzdné body. Ihned po startu na nerovnostech bylo jasné, že mechanik bude muset změkčit tlumení, protože auto na trati značně poskakovalo.

Jenže zůstalo jen u plánů… Při své první tréninkové jízdě vážně havaroval Richard Meixner. Nedaleko od cíle narazil do stromu a zůstal zaklíněn ve voze, Pavel Vrátil ještě spolu s ostatními poraněnému jezdci okamžitě přispěchali na pomoc.

Pavel při odstraňování popraskaného ochranného rámu utrpěl řeznou ránu na malíčku pravé ruky a spolu se zraněným Richardem Meixnerem putoval do Univerzitní Bratislavské nemocnice, kde mu byly vyndány kousky kovu z rány a k zašití bylo potřeba několikt stehů. Sádrová dlaha spolu s prsteníčkem zajistila nehybnost kvůli případnému potrhání stehů.

Bohužel, jak rychle závodní víkend začal, tak rychle pro náš tým i skončil. S rukou v sádře se nedá zatáčet volantem a ani řadit. Zbytek víkendu náš tým setrval na závodech pouze v roli diváků.

Zklamání ze závodu bylo veliké, ale pocit s pomoci kolegovi v nesnázích byl dostatečně dobrým důvodem a ospravedlněním. Pro info, zraněný jezdec Richard Meixner utrpěl zlomeninu lokte, 5 zlomených žeber, 5 vyražených zubů, 3 naštíplé obratle a otřes mozku. Náraz do stromu byl v rychlosti 180 km/h. Panu Mexnerovi přejeme brzké zotavení a rychlý návrat na milované kopce.

Další závod by se měl být v Prachaticích na místním Libínském sedle. Podle posledních informací zatím ještě není jisté, zda se vůbec pojede. Kvůli nevyřízené uzavírce silnice a počtu přihlášených jezdců.

 

Fotogalerie

 

Odkazy