Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

GMS Hillclimb Prolog 1. - 2. 4. 2017

Masarykův obruh Brno

GMS Hillclimb Prolog 1. - 2. 4. 2017

Začátek sezony je tu! Jako táměř každý rok se uskutečnil závod na "rozježdění". Oproti loňskému roku, kdy se první závod sezony konal ve Vysokém Mýtě se tentokrát zvuky motorů rozezněly na Masarykově okruhu v Brně, kde se jel kopec v protisměru o délce 2435m s převýšením 73m.

Po dlouhé zimní pauze se opět roztočil kolotoč závodů do vrchu a tak ani náš tým nemohl chybět na úvodním prologu, který se letos jel v Brně na Masarykově okruhu. Auto bylo připraveno na novou sezónu, kdy se udělala potřebná údržba v podobě výměny oleje. Jako již tradičně jsme použili osvědčenou značku Müller Oil 5w40 včetně filtru a změnou také bylo osazení nových brzd od Comline vepředu i vzadu. Jinak žádné velké změny ani opravy se přes zimu neudály a tak  se náš jezdec mohl postavit na start ve své třídě HA1 - 2000. Závod byl jednodenní, avšak v jeden den byly odjety dva závody a rozdávalo se tak dvojnásobné množství bodů. Nejdříve se jely dva tréninky a dvě závodní jízdy a poté jeden trénink a další dvě ostré jízdy.

Tentokrát nebyla žádná možnost srovnání časů, protože si zde náš tým odbýval svou premiéru. Obě tréninkové jízdy proběhly v poklidu a pocite bezpečí s široké trati a všudepřítomné únikové zóny byl namístě. Nutno říct, že na tento závod se nepřihlásilo mnoho jezdců, přecejen to není klasický kopcový závod a tak konkurence byla velmi malá hlavně ve třídě HA1 - 2000, kde spolu s Pavlem Vrátilem startoval jen Žáček se Škodou 125. Nicméně skupina HA už byla dostaečně zaplněna a to hlavně formulovými vozy. Výsledek prvního závodu ve své třídě náš jezdec suveréně vyhrál a v celkovém pořadí mezi historiky si vybojoval 3. místo, což mezi formulema je velmi dobrý výsledek.

Už po první závodní sérii se objevily obavy o přední obutí. Na tento dvoj-závod zvolil náš tým loňské pneumatiky, které už nebyly v nejlepší kondici a po první části závodů na tom byly ještě hůř. Vzhledem k důležitosti závodu se tým rozhodl nechat nové pneumatiky až na závod v Náměšti nad Oslavou. A jak se dalo očekávat, pneumatiky pomalu vypovídaly službu, ale to nezabránilo výsledku, kde ve své třídě bral náš tým plný počet bodů za první místo, ale v celkovém hodnocení už se tato nevýhoda projevila naplno a výsledkem toho bylo 5. místo. Nicméně, auto po zimě funguje stále skvěle, jezdec je "závodně navnadění" na v podstatě domácí trať v Náměšti nad Oslavou, kde čekáme spoustu fanoušků a tak i vy nás přijďte podpořit a neostýchejte se za námi přijít podívat do depa.

Fotogalerie

 

VideoVideo z Masarykova okruhu v Brně, kde se jel GMS Hillclimb Prolog 2017

 

 

Odkazy