Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Divácká 13° - Diváky u Hustopeč - 23. - 24. 9. 2017

Diváky

Divácká 13° - Diváky u Hustopeč - 23. - 24. 9. 2017

Poslední bodovaný podnik letošní sezony Maverick rescue Euro cup 2017 se uskutečnil již tradičně v Divákách u Hustopeče, kde se nachází docela rychlá trať o délce 2400 metrů, kde se našemu jezdci docela daří. Nicméně i tento kopec je znám, že se na něm dost často mění počasí a tak náš tým byl připraven na vše.

Ač to z předešlých článků ze závodů nevypadá, tak titul ve třídě HA1 - 2000 už byl před tímto závodem obhájený, ale bodový stav, ktarý určuje mistra ve skupině historiků celkově byl hodně vyrovnaný, náš jezdec měl před závodem 105 bodů stejně jako Lukáš Krupica. Boj o mistra "Historiků" začal v Divákách hned v sobotu na opět mokré trati.

Ikdyž mokro, ale odhodlání obhájit titul z minulé sezony bylo velké. První tréninky byly odjety ve vyšším tempu, než je u našeho jezdce obvyklé, takže i to byla známka velkého odhodlání. Po první závodní jízdě bylo patrné že mokro příliš "nechutná" ani našemu jezdci ani Lukáši Krupicovi, ale lépe vyšel čas našemu jezdci, který měl parádně našlápnuto k sobotnímu úspěchu. Toto našlápnutí proměnil Pavel Vrátil i ve druhé jízdě a vítězství v sobotním závodě jak ve třídě HA1 - 2000, tak i ve skupině historik. Polovina úspěchu byla tedy splněna, bylo "pouze" potřeba tento úspěch potvrdit i v nedělním závodě. Předpověď slibovala suchou trať a tak se bylo na co těšit.

Probuzení do nedělního rána dalo tušit že předpověď nelhala a suchý asfalt vítal všechny závodníky, kteří tuto situaci přivítali s nadšením. A šlo se na to! První tréninkové jízdy proběhli v docela vysokém tempu, každý věděl, že je to poslední závod sezony a chtěl si užít i suchého asfaltu a rychlé trati. Do závodních jízd šel náš tým také s tím, že se do toho bude šlapat co to půjde. Po první závodní jízdě se Pavel Vrátil ujal průběžného vedení v obou třídách a tak spokojenost byla na místě ikdyž čas 1:22:68 nebyl žádný zázrak. který byl ovlivněn malinkou chybou na trati. Do druhé jízdy bylo jasné, že se musí přidat. A tak se i stalo! Pavel Vrátil za to zatáhl a byl s toho osobní rekord na této trati s časem 1:19:98!! Tímto časem, kdy se podařilo jet pod 1:20 bylo obrovským úspěchem i proto, že se náš jezdec dostal celkově mezi TOP 10 jezdců napříč všemi skupinami!

Jak už se dalo vytušit, obhajoba obou titulů byla splněná!!

Tímto skončila sezona 2017, velmi úspěšná, krásná, trnitá ale hlavně vítězná!!!

Po skončení sezony se náš tým ještě chystá na podzimní den otevřené dráhy na Masarykův okruh v Brně, kde si ještě naposledy "zablbnou".

Fotogalerie

 

VideoKompletní jízda z pohledu kamery od Ládes

 


On board Divácká 13°

 

 

Odkazy