Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

XI. Divácká 13° - Diváky u Hustopeč - 16. - 18. 9. 2016

Diváky u Hustopeč

XI. Divácká 13° - Diváky u Hustopeč - 16. - 18. 9. 2016

Tradičně poslední závod sezony 2016 se konal v Divákách u Hustopeč. Závod, ve kterém už pro náš tým už o nic nešlo se nesl v duchu pohodové atmosféry. 

Ve dnech 17. - 18. 9. 2016 odstartovaly závodní speciály do posledního závodu, v němž bylo možné naposledy zasáhnout do celkového hodnocení seriálu Maverick Rescue Euro Cup 2016, což se našeho týmu vzhledem k jeho zařazení už netýkalo. Této příležitosti ale využilo téměř 60 jezdců, neodradila je nepříznivá předpověď počasí, ani náročná, 2600 m dlouhá trať, na které si každoročně vyláme zuby nejeden zkušený jezdec.
Vzhledem k faktu, že karty už byly rozdány a výsledky už byly prakticky neměnné od minulého závodu nešlo našemu týmu tak o vítězství ani o sběr bodů, jako spíše o vylepšení osobního maxima na této trati. Dobré náladě také přispěl výborný burčák.

Naštěstí to nikdo v pátek s burčákem nepřehnal, tak se vstávání do sobotního rána pro nikoho nestalo noční můrou. A tak s dobrou náladou mohl náš tým vyrazit do prvních měřených tréninků. Jelikož se počasí měnilo každou minutou, chvilku svítilo slunce, chvilku zase velmi zataženo a hrozil déšť...strachování o počasí celý víkend vlastně nebralo konce. V sobotním závodě se mokré trati nevyvarovala první ostrá jízda a tak se čas zastavil na hodnotě 1:35:00. Na mokré a kluzké trati, nešlo dosáhnout lepšího času s mírnou mírou rizika. Ale i tak průběžné první místo ve třídě a druhé ve skupině historik byl dobrý odrazový můstek do druhé jízdy, která se jela již na suchu, protože trať stačila oschnout.

Jízda byla úplně o něčem jiném a náš jezdec si tuto jízdu náležitě užil, a tak čas se tentokrát zastavil na hodnotě 1:22.21. Tento výsledek znamenal, že první místo ve třídě bylo ovládnuto a zároveň zůstalo i pořadí ve skupině, kde se Pavel Vrátil nedokázal dotáhnout na velmi rychlého Romana Dokoupila na Škodě 130 RS. Při debatě v depu a kontrole závodního speciálu vyšlo najevo, že pneumatiky, těžce zkoušené celou sezonu už jsou za svou životností, a podle našeho jezdce auto již nedrží na trati a odklouzává ze zatáček ven. Po tomto zjištění mohl náš tým zapomenout na vylepšení loňského času, ale jet víceméně pro diváky a pro požitek z rychlé jízde bez nadměrného rizika. Samozdřejmostí byla oslava místním burčákem ;-)

Nedělní ráno předznamenávalo lepší počasí než v sobotu, ale jak je v Divákách známo, tady se může kdykoliv odkudkoliv přihnat mrak, který nadělá vrásky na čele nejednomu jezdci. Ale už teď můžeme prozradit, že bylo několikrát namále a mohl se spustit déšť, ale po celý den se tak nestalo. Ikdyž se tým rozhodl neriskovat na jetých pneumatikách AVON, náš jezdec se i přesto pokusil vylepšit loňský čas. Tréninky se odjely bez jakýchkoliv problémů a tak pravé závodění mohlo začít. Snaha byla veliká, ale první čas 1:22:02 na překonání maxima nestačil, ale stačil na průběžné prvenství ve třídě zajišťoval, stejně jako druhé místo ve skupině historik. Byla před našim jezdcem poslední možnost na rekord. I s velkou mírou rizika a místy i za hranou se čas nepodařilo porazit, tentokrát se zastavil na hodnotě 1:21:08, vylepšení prvního času bylo o vteřinu, takže to bylo maximum co se dalo v tomto závodě dalo vymáčknout. Tím pádem se zopakoval výsledek ze soboty.

Co říci po posledním závodě a vlastně po sezoně 2016?

Obhájené 1. místo ve třídě HA1 - 2000 (trojnásobný mistr 2014, 2015, 2016)

Historicky 1. místo ve skupině historik

A neméně důležité 1. místo v týmové trofeji

Fotogalerie

 

VideoOn board Divácká 13°

 

 

Odkazy