Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Bánovce nad Bebravou 24. - 25. 2015

II. Jankov vŕšok 2015

Velké očekávání po loňském nejvydařenějším víkendu, odstoupení soupeřů, nevyzpytatelné počasí, průtrže mračen, mlhy a vylepčený čas na kopci. To vše se dělo o víkendu v pokračujícím seriálu Maveric Rescue Euro Cup 2015 tentokrát na trati v Bánovcích na Slovensku.

Po domácím závodě v Náměšti nad Oslavou jsme závod v Bánovcích odjížděli plni očekávání, jak to letos v tomto závoďě dopadne. Loňský rok byl všemi závodníky vyhodnocen jako nejlepší závod v sezoně, nejen kvůli profilu tratě, ale i krásnému počasí, které přálo vynikajícím sportovním výkonům. Letos to však taková "hitparáda" nebyla. Už při pátečním odjezdu na Slovensko se tým obával, jak to s tím proklatým počasím dopadne. Bohužel, černé prognózy se pomalu začaly naplňovat. Čím blíž bylo k cíli cesty, tím se počasí začalo horšit. S obavami tým očekával nadcházející sobotní ráno.

Sobota: Hned po rozbřesku bylo jasné, že je všechno špatně, déšť skrápěl trať po celé délce, a vydatně bubnoval o střechy závodních speciálů. Obě tréninkové jízdy se odjely za mokra a ve velkém dešti. Tým musel do vozu nainstalovat externí větrák pro odmlžování čelního skla, pro lepší výhled ze závodního vozu. Ani soupeřům se nedařilo. Závodník Ondrejka, který byl přihlášen se Škodou 200RS nedorazil a legendární Palo Gallo měl v tréninkové jízdě střet se svodidly a utrhl zavěšení zadního kola.

Pavel Vrátil zůstal ve skupině sám, což ubralo na atraktivnosti celé skupiny HA1 - 2000. Vzhledem k neustávajícím nepříznivým meteorologickým podmínkám se nedalo hovořit o nějakém pokoření času z minulé sezony. V první jízdě Pavel dosáhl času 3:05:31 a v druhé jízdě 2:55:60 a to v součtu znamenalo 6:00:91. První místo ve skupině bylo jasné vzhledem k osamocení Pavla ve skupině a celkově ve třídě historik byl na 6. místě. Ihned po skončení závodních jízd a slavnostního ceremoniálu se celý tým dal na modlení, aby počasí přálo alespoň nedělním závodům.

V neděli se kupodivu počasí umoudřilo, přes noc přestalo pršet a k ránu trať začala osychat. Po krátké době, byl asfalt téměř suchý, tak už to vypadalo, že se začne konečně závodit. Bohužel se situace zkomplikovala. Ve vyších polohách byla cela trať zahalena mlhou a uplynula skoro hodina než na trať vyrazil první vůz.

Obě tréninkové jízdy proběhly bez problémů. Teplota a suchá trať slibovala překonání loňských časů, které byly 2:22:56 na kopec a celkově 4:45:27. Vlastní nejlepší čas na trati pokořil Pavel hned první závodní jízdou, kdy zajel čas 2:21:90 a tak vylepšil své dosavadní maximum o více než půl sekundy. Ve skupině od soboty osamocený Pavel se soustředil nejen na vlastní souboj s časem, ale i na celkové umístění ve třídě historik, kde po odpadnutí Jelínka na BMW 3.5 CSL pro technickou poruchu, Mokrana na Renault 5 GT Turbo, který odstoupil kvůli poruše. Kvůli problémům odstoupil i Kováčik se svým BMW E30.

Prostor pro "bednu" tu tedy byl a tak motivace byla velká. Čas druhé závodní jízdy prolomil hranici dvaceti sekund a s časem 2:19:63 byl pokořen loňský čas o téměř 3 sekundy! Celkový časový součet byl 4:41:58 a to je necelé 4 sekundy. I ve třídě historik se nakonec zadařilo, třetí místo hned za p. Žáčkem s Audi Quattro Sport a fantasticky jedoucím týmovým kolegou Milanem Zeleným na Škodě 130 LR.

Dalo by se říct, že závodům nepřející víkend na Slovensku se vcelku vydařil. Příští závod se jede v Tatenicích u Lanškrouna pojmenovaný jako " I. Tatenický vlčí vrch". Pro všechny jezdce to bude velká neznámá a zároveň velká výzva. Nikým nejetý "Vlčí vrch" čeká na své první vítěze. Držte palce, ať je to právě náš tým!