Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Co je supermoto

Co je supermoto

Závody Supermoto vznikly v 80. letech ve Spojených státech amerických. S velkým ohlasem se v této době setkala myšlenka přivést dohromady speciály z různých disciplín, jako jsou silniční závody, motocross a plochá dráha. Stroje, které jsou k vidění, jsou odvozeny z běžné produkce s určitým stupněm úprav. Závody jsou tak bližší divákovi, jelikož obdobné motocykly může potkat v běžném provozu nebo si je sám koupit. Supermoto je tedy poměrně mladá motocyklová disciplína s divácky velmi atraktivními závody. Sportovní a „zábavní“ úroveň těchto závodů přispívá k vytvoření podniků té nejvyšší úrovně. Závody se konají na tratích s částečně asfaltovým a částečně nezpevněným povrchem a zatraktivněny několikametrovými skoky.


Jezdci musí být schopni zkombinovat rychlost na asfaltové části spolu s rychlostí a technikou na šotolinové části tratě. Praxe v Supermotu je využívána i těmi nejlepšími jezdci z jiných disciplín, jako je MotoGP a Superbike. Standardně se závody konají na speciálních okruzích, ale někdy jsou pro závody využívány i tratě z jiných motoristických odvětví, samozřejmě vždy v souladu s bezpečnostními předpisy. Důvodem je především přiblížení těchto atraktivních závodů divákům. Mezi divácky nejatraktivnější vždy patří skluzy motocyklů v zatáčkách na asfaltové části tratě a desítky metrů dlouhé skoky na šotolině.