Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

Letiště, show na zemi i ve vzduchu

Fotoreport 1/3

Letiště, show na zemi i ve vzduchu

Fotoreportáž z nedělní letecké show. Ikdyž počasí příliš nepřálo a bylo zataženo, aspoň nepršelo a při pozorování lidem nesvítilo  do očí. Letecký den v Počátkách byl nádherným zážitkem !

Chronologicky seřazené letecké exhibice.

Vlastní letový program započal průletem dvojice letounů armády ČR JAS-39 Gripen, následovala akrobacie na Zlínu Z-526F a seskok parašutistů z dvouplošného Antonova An-2. Jak létá vrtulník AS350B3 Ecureuil s podvěšeným a následně upuštěným automobilem Škoda Favorit se diváci přesvědčili v následující ukázce, kde po zbavení se břemene následovalo ještě samostatné létání s vrtulníkem. Dalším zástupcem, tentokráte bezmotorové, akrobacie byl červený kluzák Lo-100.

Největším letounem prolétnuvším pod chotěbořskou oblohou byl dopravní ATR42-500 Českých aerolinií. Následovaly boje z I. světové války, kdy na sebe i pozemní cíle útočily letouny UL Sopwith Strutter 1 1/2 a UL Fokker E III, jejichž souboj byl doprovázen nepřehlédnutelnými pyrotechnickými efekty. Skupinové létání reprezentovala trojice Zlínů Z-226 doplněná o Zlín Z-326 skupiny "Follow me". Jaký je rozdíl mezi dopolední soutěžní akrobacií a odpolední show akrobacií ukázal jako první Petr Kopfstein na Extře 330SC. A že se dá létat akrobacie i na vzhledově neakrobatickém letadle, o tom se mohli diváci přesvědčit při ukázce Jaku 18T.

Nečekané přiblížení doprovázené charakteristickým zvukem dvoulistého rotoru předvedl bitevní vrtulník Bell TAH-1P Cobra. Následoval Jak 55M a North American P-51 Mustang, který na letišti oproti předloňské ukázce i přistál. Jeho let byl charakteristický nízkými průlety.

 

Dalším číslem byla akrobacie na Extře 300SR a naposledy parašutisté. Následovaly odlety účastníků a poslední procházka stojánkou. 


Text byl převzat ze stránek airfoto.jencik.net. Na těchto stránkách také naleznete velké množství pěkných fotografií. V neposlední řadě je možně je odsud také stáhnout v plné velikosti. 

 

Fotogalerie