Aktuality
České Budějovice mají nové telefoní číslo

Pobočka v Českých Budějovicích má od 18.4.2018 má další telefonní číslo, přes které je  možno objednávat.

Poznamenejte si : 569333146

18.4.2018
Mistrovství Mechaniků letos nebude

Vážení návštěvníci a přátelé festivalu, pro rok 2018, jsme se rozhodli festival Mistrovství Mechaniků vynechat. Není to konec, jen si letos dáme pauzu. Po minulých ročnících, jsme se rozhodli čas celého realizačního týmu složeného převážně z našich zaměstnanců, ušetřit a využít ve prospěch projektů, kterým jsme po zralé úvaze dali přednost.

Děkujeme za Vaši přízeň a Těšíme se na shledanou na Mistrovství Mechaniků 2019! Realizační tým Mistrovství Mechaniků

12.4.2018
Všechny novinky

coraHB pomáhá nejmenším

Finanční dar porodnici v Havlíčkově Brodě

coraHB pomáhá nejmenším

V červnu 2014 jsme mluvčí Havlíčkobrodské nemocnice předali sponzorský dar na nákup 6ti kusů dýchacích monitorů dechu BabySense, které nahradí dosluhující přístroje v novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence.

Tisková zpráva HBN

Klidný spánek miminek ohlídají nové monitory

Dětské oddělení získalo ve středu 18. června 2014 v 11.30 hod. od sponzorů 28 nových "hlídacích chůviček" pro novorozence. Jde o nové monitory dechu Babysense, které využíváme na novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence.

Dvacet „chůviček“ nám předala Nadace Křižovatka /které sponzorsky přispěla na nákup společnost RWE a.s. a VZP ČR/, na dalších šest monitorů nám přispěla společnost CORA HB a na dva pivovar Bernard Humpolec.

Dětské oddělení využívá monitory na všech postýlkách pro novorozence. „Monitory dechu slouží ke kontrole dechu novorozence. Jejich hlavním úkolem je zavčasu upozornit maminku i personál na případnou zástavu dechu,“ zhodnotil význam přístroje primář dětského oddělení MUDr. Miloslav Sýkora. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě - svoji nepostradatelnou úlohu má při péči o kojence s nízkou porodní váhou, rizikovými zdravotními komplikacemi, ale i při péči o zcela zdravé miminko. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Příčiny tohoto jevu nejsou zcela vysvětleny, podstatou problému je náhlá porucha v dýchání novorozence. Pokud není dítě včas probuzeno nebo mu není poskytnuta první pomoc, může zemřít. 

Monitory musíme pravidelně obměňovat, neboť jejich životnost je jen několik let. Nadace Křižovatka nám pravidelně pomáhá s obměnou „chůviček“. „Za dobu působení nadace bude k dnešnímu dni předáno 5365 monitorů Babysense do nemocnic ve všech regionech ČR,“ sdělil Ing. Vlastimil Novotný, člen správní rady Nadace Křižovatka.

Velice nás potěšil také zájem okolních firem o sponzorování prospěšného přístroje. Velké poděkování patří společnosti CORA HB a humpoleckému pivovaru Bernard.

Odkazy

Napsali o nás - Nemocnice Havlíčkův Brod - Klidný spánek miminek ohlídají nové monitory

Dětské oddělení získalo ve středu 18. června 2014 v 11.30 hod. od sponzorů 28 nových "hlídacích chůviček" pro novorozence. Jde o nové monitory dechu Babysense, které využíváme na novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence.

Napsali o nás - I-Vysočina - Klidný spánek miminek ohlídají nové monitory

Dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod získá ve středu 18. června od sponzorů 28 nových „hlídacích chůviček“ pro novorozence. Podle slov mluvčí nemocnice Petry Černo jde o nové monitory dechu Babysense, které v nemocnici využívají na novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence. Dvacet „chůviček“ jim předá Nadace Křižovatka, které sponzorsky přispěla na nákup společnost RWE a VZP ČR. Na dalších šest monitorů nemocnici přispěla společnost CORA HB a na dva pivovar Bernard Humpolec.

Napsali o nás - Havlíčkobrodský deník- Nemocnice získá moderní monitory dechu novorozenců

Havlíčkův Brod – Dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice získá osmadvacet nových takzvaných hlídacích chůviček určených pro novorozence. Podle mluvčí nemocnice Petry Černo půjde o nové monitory dechu značky Babysense, které najdou každodenní uplatnění v novorozeneckém úseku nemocnice 
a také ve stanici intermediární péče

Napsali o nás - Havlíčkobrodský deník- Nemocnice získala monitory dechu

19.6.2014 - Havlíčkův Brod – Dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice získalo ve středu od sponzorů 28 nových „hlídacích chůviček" pro novorozence.