Aktuality
Pobočka Jihlava v novém kabátku

Pro naše zákazníky jsme vylepšili celou prodejnu. Podívejte se jak se to kolegům v Jihlavě povedlo.

26.11.2016
Mistrovství mechaniků pomáhá dětem.

Každoročně darujeme veškerý výtěžek ze vstupného a tomboly vybrané na akci Mistrovství mechaniků na dobrou věc. Dobročinnost k našemu festivalu od začátku neodmyslitelně patří. Proto jsme neváhali ani chvíli a v této krásné tradici pokračujeme i tento rok. Letos jsme se rozhodli všechny vybrané peněžní prostředky darovat ve prospěch opuštěných dětí v Dětském domově  v Nové Vsi u Chotěboře.

Proto doufáme, že přijdete náš festival navštívit a zasoutěžit si o hezké ceny, aby částka, kterou věnujeme dětskému domovu, byla co nejvyšší.

 

Minulý rok se díky Vám podařilo vybrat a předat 40 000,- Kč!

28.7.2016
Všechny novinky

coraHB Supermoto Racing


Členové a závodníci coraHB Supermoto Racing

Členové a závodníci coraHB Supermoto Racing

Galerie stroje "113"

Galerie stroje "113"

Několik vydařených záběrů "stotřináctky", ze závodů v Sosnové.

Závody v Písku - 25.5.2014

Závody v Písku - 25.5.2014

Písecký autodrom o uplynulém víkendu hostil závod MOGUL MMČR supermoto. Jezdci i diváci si závod za letního počasí užili.

Kalendář závodů MMČR 2014

Kalendář závodů MMČR 2014

Seznam závodů v rámci seriálu MOGUL Supermoto  2014 MMČR

  • 27.4. - Vysoké Mýto
  • 25.5. - Písek
  • 8.6. - Sosnová
  • 29.6. - Vyškov
  • 7.9. - Vysoké Mýto
  • 28.9. - Cheb
Co je supermoto

Co je supermoto

Závody Supermoto vznikly v 80. letech ve Spojených státech amerických. S velkým ohlasem se v této době setkala myšlenka přivést dohromady speciály z různých disciplín, jako jsou silniční závody, motocross a plochá dráha. Stroje, které jsou k vidění, jsou odvozeny z běžné produkce s určitým stupněm úprav. Závody jsou tak bližší divákovi, jelikož obdobné motocykly může potkat v běžném provozu nebo si je sám koupit. Supermoto je tedy poměrně mladá motocyklová disciplína s divácky velmi atraktivními závody. Sportovní a „zábavní“ úroveň těchto závodů přispívá k vytvoření podniků té nejvyšší úrovně. Závody se konají na tratích s částečně asfaltovým a částečně nezpevněným povrchem a zatraktivněny několikametrovými skoky.


Jezdci musí být schopni zkombinovat rychlost na asfaltové části spolu s rychlostí a technikou na šotolinové části tratě. Praxe v Supermotu je využívána i těmi nejlepšími jezdci z jiných disciplín, jako je MotoGP a Superbike. Standardně se závody konají na speciálních okruzích, ale někdy jsou pro závody využívány i tratě z jiných motoristických odvětví, samozřejmě vždy v souladu s bezpečnostními předpisy. Důvodem je především přiblížení těchto atraktivních závodů divákům. Mezi divácky nejatraktivnější vždy patří skluzy motocyklů v zatáčkách na asfaltové části tratě a desítky metrů dlouhé skoky na šotolině.

Závody Vysoké Mýto - 27.4.2014

Závody Vysoké Mýto - 27.4.2014

V Mýtě se při MOGUL MMČR supermoto bojovalo na ostří nože

Autodrom ve Vysokém Mýtě o posledním dubnovém víkendu hostil závod MOGUL MMČR supermoto. Závodilo se na ostří nože.

newsletter

Přejete si pravidelně dostávat newsletter?

Navštivte nás